Na forum WebHostingTalk.pl znalazłem informację o tym że można zdobyć za darmo 43zł do ArubaCloud na testy. Pomyślałem że fajnie będzie sobie przetestować za darmo jakąś chmurkę.

Już na starcie okazało się że vouchery nie są wydawane automatycznie (ok rozumiem, ochrona przed botami). Na drugi dzień już miałem maila od pracownika aruby z prośba o potwierdzenie swoich danych. Po 2 godzinach wymiany maili okazało się że wystarczyło napisać "Potwierdzam" zamiast "Wszystkie dane są poprawne".

Później zaczęła się walka na odnalezienie formularza logowania... Okazało się że na stronie jest około 5 miejsc do logowania. Doczytałem maila był link ok loguję się. Ustawiam język polski (standardowo jakiś francuski). Klikam formularz, wyświetlił się komunikat typu "ładuję lub proszę czekać" znowu po francusku...

Panel sam w sobie był ładny. Udało mi się odnaleźć formularz tworzenia chmurki. Wypełniłem formularz (swoją drogą duży wybór systemów) i kliknąłem utwórz. Czekam, czekam, czekam - przeglądarka mieli stronę i nic. Formularz się wysłał, patrzę VMki nie ma. Przy drugiej próbie:

I się załamałem. Jest już wieczór. Dane dostępowe dostałem o 9:55, voucher SMSem 13:58 a potwierdzenie jego użycia po 16:30.

Sam panel jeszcze czasem potrafi dłużej nas potrzymać w niepewności mieląc dane.

Po napisaniu tego artykułu stwierdziłem że podejdę do tego jeszcze raz:

Tworzymy Twój Serwer Cloud

Chyba się udało :)

Trochę to trwa (około 5-6 minut, ale po 100% jeszcze coś się przetwarzało). Instalacja np. openvz trwa kilka sekund. No ale cóż trzeba nazbierać kropelek na tą chmurkę :D

Po kolejnych 5 minutach...

Sam panel wygląda ładnie, ale mało nowocześnie. W dodatku jestem już atakowany innymi usługami firmy a jeszcze pierwszej nie uruchomiłem :)

Po kolejnych kilku minutach serwer jest już włączony. Szkoda że nie wysyłają danych na maila.

Sprawdźmy teraz inne rzeczy.

Łącze:

Dysk:

Inne:

Podsumowując:

Obsługa: 2/5
Czas instalacji: 1/5Dysk: 4/5
Łącze: 4/5

Moja ocena: 2.75 / 5

Jako potencjalny klient zostałem zniechęcony samym działaniem i przygotowaniem projektu. Czas tworzenia serwera (10-15 minut) jest jeszcze do przyjęcia, ale po tym jak się zgubiłem na stronie i te ich panele, problemy z logowaniem (kilka identycznych formularzy do logowania i jeden działający) niestety mnie zniechęcił. Raczej nic tam nie kupię.

Autor: Emil Marszalec

Partnerzy